Spring 2014 Results


Monday, June 2, 2014 @ 6:00pm
Final
Dynamite (Richards 10U-A) 0
    Bethesda Shearer 1
 
Friday, May 30, 2014 @ 7:00pm
Final
Tornadoes (Jordan 12U) 7
    Bethesda Watkins 4
 
Thursday, May 29, 2014 @ 8:00pm
Final
Franklin Red Birds 4
    Nolensville Guthrie 10
 
Thursday, May 29, 2014 @ 8:00pm
Final
SWA Pride 2
Fusion (Bruno 12U) 4
 
Thursday, May 29, 2014 @ 6:00pm
Final
Fusion (Miller 10U-A) 0
Dynamite (Richards 10U-A) 6
 
Wednesday, May 28, 2014 @ 8:00pm
Final
Tornadoes (Jordan 12U) 7
    Brentwood Carroll 0
 
Tuesday, May 27, 2014 @ 6:00pm
Final
Franklin Red Birds 9
    Brentwood Henley 5
 
Thursday, May 22, 2014 @ 6:00pm
Final
    Grassland Cook 11
Fusion (Miller 10U-A) 11
 
Thursday, May 22, 2014 @ 6:00pm
Final
    Brentwood McDonald 4
Franklin Red Birds 14
 
Thursday, May 22, 2014 @ 6:00pm
Final
    Brentwood Hawkins 1
Dynamite (Richards 10U-A) 10
 
Tuesday, May 20, 2014 @ 7:00pm
Final
Hawks (Kendall 8U) 8
    EWA Brown 9
 
Tuesday, May 20, 2014 @ 6:00pm
Final
    Brentwood Magee 15
Shortcakes (Chatman 6U) 8
 
Monday, May 19, 2014 @ 7:30pm
Final
    Franklin Atamaniuk 12
Tornadoes (Jordan 12U) 6
 
Monday, May 19, 2014 @ 7:30pm
Final
    EWA Pace 3
Fusion (Bruno 12U) 1
 
Monday, May 19, 2014 @ 7:00pm
Final
Rampage (Kendall 16U) 10
    Franklin Clouse 5
 
Monday, May 19, 2014 @ 6:00pm
Final
    Franklin Bohn 6
SWA Pride 7
 
Saturday, May 17, 2014 @ 2:30pm
Final
Aftershock (Birnbaum 10U-B) 7
    Bethesda Tohal 11
 
Saturday, May 17, 2014 @ 1:00pm
Final
    Bethesda Tohal 12
Aftershock (Birnbaum 10U-B) 7
 
Saturday, May 17, 2014 @ 1:00pm
Final
Franklin Red Birds 11
    Brentwood Henley 5
 
Saturday, May 17, 2014 @ 10:30am
Final
Rawlings Champs 13
    Fairview 1 7
 
Saturday, May 17, 2014 @ 10:30am
Final
SWA Pride 8
Fusion (Bruno 12U) 10
 
Saturday, May 17, 2014 @ 10:00am
Final
    Brentwood Byrum 14
Holt Barbie Bandits 9
 
Saturday, May 17, 2014 @ 9:00am
Final
Shortcakes (Chatman 6U) 7
Purple Power (Stahly 6U) 8
 
Saturday, May 17, 2014 @ 9:00am
Final
Fusion (Miller 10U-A) 1
Dynamite (Richards 10U-A) 12
 
Saturday, May 17, 2014 @ 9:00am
Final
Tigers (Raiford 8U) 4
    Fairview 2 5
 
Thursday, May 15, 2014 @ 7:30pm
Final
Fusion (Bruno 12U) 10
    Franklin Atamaniuk 3
 
Thursday, May 15, 2014 @ 7:30pm
Final
    Brentwood Hohman 8
Dynamite (Richards 10U-A) 1
 
Thursday, May 15, 2014 @ 6:00pm
Final
    Brentwood Henley 15
Aftershock (Birnbaum 10U-B) 6
 
Thursday, May 15, 2014 @ 6:00pm
Final
    Bethesda Shearer 13
Fusion (Miller 10U-A) 2
 
Thursday, May 15, 2014 @ 6:00pm
Final
    Nolensville Guthrie 12
Franklin Red Birds 4
 
Tuesday, May 13, 2014 @ 7:00pm
Final
Holt Barbie Bandits 8
    Bethesda Lay 18
 
Tuesday, May 13, 2014 @ 7:00pm
Final
    Nolensville Mayes 4
Tigers (Raiford 8U) 10
 
Tuesday, May 13, 2014 @ 6:00pm
Final
Shortcakes (Chatman 6U) 12
    Bethesda Moore 15
 
Tuesday, May 13, 2014 @ 6:00pm
Final
Hawks (Kendall 8U) 5
Rawlings Champs 18
 
Tuesday, May 13, 2014 @ 6:00pm
Final
    Franklin Webber 9
Purple Power (Stahly 6U) 10
 
Monday, May 12, 2014 @ 7:30pm
Final
    Brentwood Carroll 11
SWA Pride 10
 
Monday, May 12, 2014 @ 7:00pm
Final
    Franklin Larocque 18
Rampage (Kendall 16U) 8
 
Monday, May 12, 2014 @ 6:00pm
Final
    Brentwood Stephens 5
Tornadoes (Jordan 12U) 15
 
Saturday, May 10, 2014 @ 1:00pm
Final
Fusion (Bruno 12U) 5
    Bethesda Watkins 12
 
Saturday, May 10, 2014 @ 12:00pm
Final
SWA Pride 7
Tornadoes (Jordan 12U) 10
 
Saturday, May 10, 2014 @ 11:30am
Final
    Brentwood Husband 7
Holt Barbie Bandits 8
 
Saturday, May 10, 2014 @ 11:30am
Final
Dynamite (Richards 10U-A) 7
    Bethesda Shearer 5
 
Saturday, May 10, 2014 @ 10:30am
Final
    EWA Kocian 10
Franklin Red Birds 11
 
Saturday, May 10, 2014 @ 10:00am
Final
    Brentwood Byrum 16
Tigers (Raiford 8U) 12
 
Saturday, May 10, 2014 @ 10:00am
Final
Hawks (Kendall 8U) 8
    Brentwood McKnight 2
 
Saturday, May 10, 2014 @ 9:00am
Final
Purple Power (Stahly 6U) 8
    Franklin Santiago 10
 
Saturday, May 10, 2014 @ 9:00am
Final
    EWA Baldwin 19
Aftershock (Birnbaum 10U-B) 0
 
Saturday, May 10, 2014 @ 9:00am
Final
    Nolensville Armstrong 10
Shortcakes (Chatman 6U) 9
 
Friday, May 9, 2014 @ 7:30pm
Final
Fusion (Bruno 12U) 13
    Brentwood Stephens 4
 
Friday, May 9, 2014 @ 7:30pm
Final
SWA Pride 9
    EWA Pace 8
 
Friday, May 9, 2014 @ 6:00pm
Final
Tornadoes (Jordan 12U) 5
    Franklin Bohn 12
 
Thursday, May 8, 2014 @ 7:30pm
Final
Fusion (Bruno 12U) 3
SWA Pride 4
 
Thursday, May 8, 2014 @ 7:30pm
Final
    EWA Pace 0
Tornadoes (Jordan 12U) 11
 
Thursday, May 8, 2014 @ 6:00pm
Final
Franklin Red Birds 4
    EWA Baldwin 5
 
Thursday, May 8, 2014 @ 6:00pm
Final
    Grassland Gardner 0
Aftershock (Birnbaum 10U-B) 7
 
Thursday, May 8, 2014 @ 6:00pm
Final
Dynamite (Richards 10U-A) 1
    Bethesda Shearer 4
 
Thursday, May 8, 2014 @ 6:00pm
Final
    Brentwood Hawkins 4
Fusion (Miller 10U-A) 13
 
Sunday, May 4, 2014 @ 3:00pm
Final
    Brentwood Murray 0
Shortcakes (Chatman 6U) 7
 
Sunday, May 4, 2014 @ 1:30pm
Final
    EWA Hastings 19
Hawks (Kendall 8U) 7
 
Saturday, May 3, 2014 @ 7:30pm
Final
Tornadoes (Jordan 12U) 9
Fusion (Bruno 12U) 2
 
Saturday, May 3, 2014 @ 7:00pm
Final
SWA Pride 7
    Brentwood Stephens 12
 
Saturday, May 3, 2014 @ 6:00pm
Final
Dynamite (Richards 10U-A) 15
Fusion (Miller 10U-A) 2
 
Saturday, May 3, 2014 @ 5:00pm
Final
    Brentwood Byrum 20
Hawks (Kendall 8U) 2
 
Saturday, May 3, 2014 @ 4:00pm
Final
    EWA Smith 10
Purple Power (Stahly 6U) 11
 
Saturday, May 3, 2014 @ 3:00pm
Final
    EWA Baldwin 15
Shortcakes (Chatman 6U) 12
 
Saturday, May 3, 2014 @ 2:30pm
Final
Franklin Red Birds 9
    Grassland Cooper 8
 
Saturday, May 3, 2014 @ 1:00pm
Final
Aftershock (Birnbaum 10U-B) 6
    Grassland MacIntyre 14
 
Saturday, May 3, 2014 @ 10:30am
Final
Rawlings Champs 20
    Fairview 2 2
 
Saturday, May 3, 2014 @ 10:00am
Final
Holt Barbie Bandits 12
    Brentwood McKnight 4
 
Wednesday, April 30, 2014 @ 7:00pm
Final
Rampage (Kendall 16U) 11
    Grassland Koehler 17
 
Wednesday, April 30, 2014 @ 7:00pm
Final
Hawks (Kendall 8U) 6
    Bethesda Lay 13
 
Wednesday, April 30, 2014 @ 7:00pm
Final
    Franklin Jones 8
Holt Barbie Bandits 4
 
Wednesday, April 30, 2014 @ 6:00pm
Final
Shortcakes (Chatman 6U) 3
    Bethesda Tomlin 15
 
Wednesday, April 30, 2014 @ 6:00pm
Final
Rawlings Champs 4
Tigers (Raiford 8U) 4
 
Wednesday, April 30, 2014 @ 6:00pm
Final
    Bethesda Moore 5
Purple Power (Stahly 6U) 6
 
Tuesday, April 29, 2014 @ 7:00pm
Final
    Nolensville Tant 4
Tigers (Raiford 8U) 6
 
Tuesday, April 29, 2014 @ 7:00pm
Final
    EWA Brown 2
Rawlings Champs 10
 
Tuesday, April 29, 2014 @ 6:00pm
Final
Holt Barbie Bandits 5
Hawks (Kendall 8U) 3
 
Tuesday, April 29, 2014 @ 6:00pm
Final
    Grassland Coady 9
Shortcakes (Chatman 6U) 8
 
Tuesday, April 29, 2014 @ 6:00pm
Final
Purple Power (Stahly 6U) 4
    EWA Baldwin 7
 
Sunday, April 27, 2014 @ 3:30pm
Final
    Brentwood Day 0
Franklin Red Birds 7
 
Sunday, April 27, 2014 @ 2:00pm
Final
    Franklin Ashburn 0
Rawlings Champs 7
 
Sunday, April 27, 2014 @ 2:00pm
Final
    EWA Brugett 0
Aftershock (Birnbaum 10U-B) 7
 
Sunday, April 27, 2014 @ 1:00pm
Final
    Nolensville Armstrong 7
Purple Power (Stahly 6U) 8
 
Saturday, April 26, 2014 @ 7:30pm
Final
Tornadoes (Jordan 12U) 6
SWA Pride 8
 
Saturday, April 26, 2014 @ 6:00pm
Final
    EWA Brugett 10
Franklin Red Birds 4
 
Saturday, April 26, 2014 @ 5:30pm
Final
    EWA Brown 4
Tigers (Raiford 8U) 11
 
Saturday, April 26, 2014 @ 4:30pm
Final
    EWA Kocian 19
Aftershock (Birnbaum 10U-B) 0
 
Saturday, April 26, 2014 @ 4:00pm
Final
    EWA Hastings 12
Rawlings Champs 13
 
Saturday, April 26, 2014 @ 3:00pm
Final
    Grassland Coady 10
Purple Power (Stahly 6U) 10
 
Saturday, April 26, 2014 @ 3:00pm
Final
    Brentwood Hawkins 5
Fusion (Miller 10U-A) 15
 
Saturday, April 26, 2014 @ 12:30pm
Final
Hawks (Kendall 8U) 11
    Nolensville Tant 19
 
Saturday, April 26, 2014 @ 12:00pm
Final
Fusion (Bruno 12U) 4
    Bethesda Watkins 12
 
Saturday, April 26, 2014 @ 11:00am
Final
Holt Barbie Bandits 6
    Nolensville Mayes 4
 
Saturday, April 26, 2014 @ 9:00am
Final
Shortcakes (Chatman 6U) 10
    Grassland Beasley 10
 
Thursday, April 24, 2014 @ 7:30pm
Final
    Nolensville Guthrie 17
Aftershock (Birnbaum 10U-B) 5
 
Thursday, April 24, 2014 @ 7:30pm
Final
    Bethesda Shearer 4
Dynamite (Richards 10U-A) 2
 
Thursday, April 24, 2014 @ 6:30pm
Final
Hawks (Kendall 8U) 1
    Fairview 2 (Cato) 2
 
Thursday, April 24, 2014 @ 6:30pm
Final
Tigers (Raiford 8U) 16
    Fairview 1 (Sullivan) 7
 
Thursday, April 24, 2014 @ 6:00pm
Final
    Fairview 11
Franklin Red Birds 12
 
Thursday, April 24, 2014 @ 6:00pm
Final
    Brentwood Hohman 15
Fusion (Miller 10U-A) 2
 
Wednesday, April 23, 2014 @ 6:00pm
Final
Fusion (Bruno 12U) 3
    Franklin Bohn 1
 
Tuesday, April 22, 2014 @ 7:00pm
Final
    Nolensville Tant 9
Rawlings Champs 14
 
Tuesday, April 22, 2014 @ 7:00pm
Final
    Nolensville Mayes 19
Hawks (Kendall 8U) 9
 
Tuesday, April 22, 2014 @ 6:00pm
Final
    Nolensville Thomas 10
Purple Power (Stahly 6U) 10
 
Tuesday, April 22, 2014 @ 6:00pm
Final
Shortcakes (Chatman 6U) 11
    EWA Smith 12
 
Tuesday, April 22, 2014 @ 6:00pm
Final
Holt Barbie Bandits 5
Tigers (Raiford 8U) 7
 
Monday, April 21, 2014 @ 7:30pm
Final
    Franklin Atamaniuk 8
Tornadoes (Jordan 12U) 11
 
Monday, April 21, 2014 @ 7:00pm
Final
    Fairview 1
Rampage (Kendall 16U) 16
 
Monday, April 21, 2014 @ 6:00pm
Final
    EWA Pace 4
Fusion (Bruno 12U) 6
 
Monday, April 21, 2014 @ 6:00pm
Final
    Franklin Bohn 14
SWA Pride 0
 
Thursday, April 17, 2014 @ 7:30pm
Final
    Grassland Cook 6
Fusion (Miller 10U-A) 10
 
Thursday, April 17, 2014 @ 6:00pm
Final
    Franklin Tucker 7
Franklin Red Birds 3
 
Thursday, April 17, 2014 @ 6:00pm
Final
    Brentwood Hawkins 6
Dynamite (Richards 10U-A) 15
 
Thursday, April 17, 2014 @ 6:00pm
Final
    Franklin Miller 8
Aftershock (Birnbaum 10U-B) 1
 
Wednesday, April 16, 2014 @ 7:30pm
Final
Tornadoes (Jordan 12U) 7
    EWA Pace 0
 
Wednesday, April 16, 2014 @ 7:00pm
Final
    Brentwood Steele 0
Rampage (Kendall 16U) 7
 
Wednesday, April 16, 2014 @ 6:00pm
Final
SWA Pride 11
    Franklin Atamaniuk 3
 
Wednesday, April 16, 2014 @ 6:00pm
Final
Fusion (Bruno 12U) 7
    Brentwood Carroll 0
 
Monday, April 14, 2014 @ 6:00pm
Final
Tornadoes (Jordan 12U) 3
    Bethesda Watkins 5
 
Saturday, April 12, 2014 @ 4:30pm
Final
SWA Pride 6
    Brentwood Carroll 3
 
Saturday, April 12, 2014 @ 3:30pm
Final
    Grassland Cook 1
Dynamite (Richards 10U-A) 9
 
Saturday, April 12, 2014 @ 3:00pm
Final
Tornadoes (Jordan 12U) 12
    Brentwood Stephens 2
 
Saturday, April 12, 2014 @ 2:00pm
Final
Dynamite (Richards 10U-A) 7
    Grassland Cook 0
 
Saturday, April 12, 2014 @ 1:00pm
Final
Fusion (Miller 10U-A) 6
    Bethesda Shearer 8
 
Saturday, April 12, 2014 @ 11:30am
Final
Franklin Red Birds 5
    Bethesda Tohal 9
 
Saturday, April 12, 2014 @ 11:30am
Final
    EWA Brown 8
Holt Barbie Bandits 9
 
Saturday, April 12, 2014 @ 11:00am
Final
Rawlings Champs 12
    Grassland Dumont 6
 
Saturday, April 12, 2014 @ 10:00am
Final
    EWA Condo 20
Tigers (Raiford 8U) 8
 
Saturday, April 12, 2014 @ 9:00am
Final
Purple Power (Stahly 6U) 14
    Grassland Beasley 9
 
Thursday, April 10, 2014 @ 7:30pm
Final
    Franklin Miller 10
Franklin Red Birds 5
 
Thursday, April 10, 2014 @ 7:30pm
Final
    Grassland Cook 5
Dynamite (Richards 10U-A) 8
 
Thursday, April 10, 2014 @ 6:00pm
Final
    Fairview 14
Aftershock (Birnbaum 10U-B) 11
 
Thursday, April 10, 2014 @ 6:00pm
Final
    Bethesda Shearer 13
Fusion (Miller 10U-A) 0
 
Wednesday, April 9, 2014 @ 7:30pm
Final
Fusion (Miller 10U-A) 10
    Grassland Cook 9
 
Tuesday, April 8, 2014 @ 7:00pm
Final
Rawlings Champs 12
    Bethesda Lay 3
 
Tuesday, April 8, 2014 @ 7:00pm
Final
    Franklin Newman 8
Hawks (Kendall 8U) 0
 
Tuesday, April 8, 2014 @ 7:00pm
Final
    Franklin Ashburn 1
Holt Barbie Bandits 9
 
Tuesday, April 8, 2014 @ 7:00pm
Final
    Franklin Jones 5
Tigers (Raiford 8U) 10
 
Tuesday, April 8, 2014 @ 6:00pm
Final
Purple Power (Stahly 6U) 10
    Bethesda Tomlin 4
 
Tuesday, April 8, 2014 @ 6:00pm
Final
    Franklin Santiago 1
Shortcakes (Chatman 6U) 5
 
Sunday, April 6, 2014 @ 1:00pm
Final
Shortcakes (Chatman 6U) 7
    Nolensville Thomas 10
 
Saturday, April 5, 2014 @ 3:30pm
Final
SWA Pride 15
    Brentwood Stephens 1
 
Saturday, April 5, 2014 @ 12:00pm
Final
Fusion (Bruno 12U) 6
Tornadoes (Jordan 12U) 6
 
Saturday, April 5, 2014 @ 11:30am
Final
Tigers (Raiford 8U) 17
Hawks (Kendall 8U) 9
 
Saturday, April 5, 2014 @ 10:30am
Final
Fusion (Miller 10U-A) 1
Dynamite (Richards 10U-A) 8
 
Saturday, April 5, 2014 @ 10:00am
Final
Rawlings Champs 16
Holt Barbie Bandits 6
 
Saturday, April 5, 2014 @ 9:00am
Final
Purple Power (Stahly 6U) 13
Shortcakes (Chatman 6U) 7
 
Saturday, April 5, 2014 @ 9:00am
Final
Aftershock (Birnbaum 10U-B) 2
Franklin Red Birds 13
 
Thursday, April 3, 2014 @ 7:30pm
Final
    Franklin Tucker 13
Aftershock (Birnbaum 10U-B) 1
 
Thursday, April 3, 2014 @ 7:30pm
Final
    Grassland MacIntyre 13
Franklin Red Birds 13
 
Thursday, April 3, 2014 @ 6:00pm
Final
    Brentwood Hawkins 4
Fusion (Miller 10U-A) 10
 
Thursday, April 3, 2014 @ 6:00pm
Final
    Brentwood Hohman 0
Dynamite (Richards 10U-A) 5
 
Tuesday, April 1, 2014 @ 7:00pm
Final
    Nolensville Mayes 0
Rawlings Champs 15
 
Tuesday, April 1, 2014 @ 7:00pm
Final
    Franklin Jones 11
Hawks (Kendall 8U) 5
 
Tuesday, April 1, 2014 @ 7:00pm
Final
    Franklin Newman 18
Holt Barbie Bandits 8
 
Tuesday, April 1, 2014 @ 6:00pm
Final
    Brentwood Magee 5
Purple Power (Stahly 6U) 10
 
Tuesday, April 1, 2014 @ 6:00pm
Final
Tigers (Raiford 8U) 5
    Bethesda Lay 11
 
Tuesday, April 1, 2014 @ 6:00pm
Final
    Franklin Webber 6
Shortcakes (Chatman 6U) 7
 
Monday, March 31, 2014 @ 7:30pm
Final
SWA Pride 3
    Bethesda Watkins 9
 
Monday, March 31, 2014 @ 7:00pm
Final
Rampage (Kendall 16U) 5
    Bethesda Tohal 6
 
Monday, March 31, 2014 @ 6:00pm
Final
Fusion (Bruno 12U) 13
    Franklin Atamaniuk 3
 
Monday, March 31, 2014 @ 6:00pm
Final
Tornadoes (Jordan 12U) 15
    Brentwood Carroll 2
 
Sunday, March 30, 2014 @ 8:00pm
Final
Fusion (Bruno 12U) 2
    Bethesda Shearer 1
 
Sunday, March 30, 2014 @ 7:00pm
Final
    Bethesda Shearer 2
Fusion (Bruno 12U) 0
 
Sunday, March 30, 2014 @ 6:00pm
Final
Tornadoes (Jordan 12U) 1
    Bethesda Shearer 3
 
Sunday, March 30, 2014 @ 5:00pm
Final
SWA Pride 0
    Bethesda Shearer 5
 
Sunday, March 30, 2014 @ 4:00pm
Final
Fusion (Bruno 12U) 3
Tornadoes (Jordan 12U) 2
 
Sunday, March 30, 2014 @ 2:00pm
Final
SWA Pride 0
Tornadoes (Jordan 12U) 6
 
Sunday, March 30, 2014 @ 1:00pm
Final
Fusion (Bruno 12U) 4
    EWA Pace 0
 
Sunday, March 30, 2014 @ 12:00pm
Final
SWA Pride 2
    Bethesda Shearer 1