Spring 2013 Results


Tuesday, June 4, 2013 @ 6:00pm
Final
Dynamite (Richards 10U-A) 9
    Brentwood Carroll 1
 
Saturday, June 1, 2013 @ 12:00pm
Final
    Nolensville Chilvers 3
Dynamite (Richards 10U-A) 4
 
Thursday, May 30, 2013 @ 6:00pm
Final
    Franklin Atamaniuk 2
Dynamite (Richards 10U-A) 9
 
Wednesday, May 29, 2013 @ 7:00pm
Final
    Winner of 6:00 game 0
Tornadoes (Adair 12UF) 8
 
Tuesday, May 28, 2013 @ 7:00pm
Final
    Brentwood - Talley 5
SWA Pride 4
 
Tuesday, May 28, 2013 @ 6:00pm
Final
    Bethesda Brown 7
Dynamite (Richards 10U-A) 8
 
Tuesday, May 28, 2013 @ 6:00pm
Final
SuperSonics (Thorne 10UF) 5
Fusion (Miller 10U-A) 6
 
Tuesday, May 28, 2013 @ 6:00pm
Final
Tigers (Raiford 8U) 7
    Brentwood Martin 13
 
Tuesday, May 28, 2013 @ 6:00pm
Final
    Fairview 6
Diamond Divas (Cook 8U) 4
 
Thursday, May 23, 2013 @ 7:30pm
Final
    Nolensville Chilvers 5
SuperSonics (Thorne 10UF) 11
 
Thursday, May 23, 2013 @ 7:00pm
Final
    Nolensville-Armstrong 11
Pink Ladies (Wheeler 6U) 6
 
Thursday, May 23, 2013 @ 7:00pm
Final
    Nolensville-Hoop 3
FireStorm (Rigdon 8U) 14
 
Thursday, May 23, 2013 @ 6:00pm
Final
    Brentwood Carpenter 4
Fusion (Miller 10U-A) 12
 
Thursday, May 23, 2013 @ 6:00pm
Final
    Brentwood Holladay 11
SWA Pride 4
 
Thursday, May 23, 2013 @ 6:00pm
Final
    Brentwood Talley 6
Dynamite (Richards 10U-A) 8
 
Thursday, May 23, 2013 @ 6:00pm
Final
    Nolensville-Thomas 7
Sluggers (Gordon 6U) 15
 
Wednesday, May 22, 2013 @ 7:30pm
Final
Diamond Divas (Cook 8U) 13
    Grassland-Jones 10
 
Wednesday, May 22, 2013 @ 7:30pm
Final
SuperSonics (Thorne 10UF) 3
Fusion (Miller 10U-A) 15
 
Wednesday, May 22, 2013 @ 7:00pm
Final
    Brentwood Henley 15
Tigers (Raiford 8U) 14
 
Wednesday, May 22, 2013 @ 6:00pm
Final
Sluggers (Gordon 6U) 13
Blue Wildcats (Bolden 6U) 11
 
Wednesday, May 22, 2013 @ 6:00pm
Final
Dynamite (Richards 10U-A) 0
    Bethesda Shearer 9
 
Tuesday, May 21, 2013 @ 7:30pm
Final
Diamond Divas (Cook 8U) 3
Gators (Crowder 8U) 8
 
Tuesday, May 21, 2013 @ 6:30pm
Final
    Bethesda-Lay 11
Blue Wildcats (Bolden 6U) 7
 
Monday, May 20, 2013 @ 7:30pm
Final
Tornadoes (Adair 12UF) 13
    Bethesda-Watkins 3
 
Monday, May 20, 2013 @ 6:00pm
Final
    Nolensville-Hughes 3
SWAG (Tohal 12UF) 4
 
Monday, May 20, 2013 @ 6:00pm
Final
    Grassland-Jones 10
Dirt Divas (West 10US) 4
 
Sunday, May 19, 2013 @ 6:00pm
Final
    Nolensville-Guthrie 14
Diamond Divas (Cook 8U) 10
 
Sunday, May 19, 2013 @ 5:30pm
Final
SWA Pride 7
    Brentwood Carroll 0
 
Sunday, May 19, 2013 @ 4:30pm
Final
    Nolensville-Guthrie 13
FireStorm (Rigdon 8U) 7
 
Sunday, May 19, 2013 @ 4:30pm
Final
Tornadoes (Adair 12UF) 2
SWAG (Tohal 12UF) 1
 
Sunday, May 19, 2013 @ 4:00pm
Final
SuperSonics (Thorne 10UF) 7
    Brentwood Talley 8
 
Sunday, May 19, 2013 @ 3:00pm
Final
Fusion (Miller 10U-A) 7
Dynamite (Richards 10U-A) 2
 
Sunday, May 19, 2013 @ 3:00pm
Final
FireStorm (Rigdon 8U) 7
    Grassland-Gardner 0
 
Sunday, May 19, 2013 @ 1:30pm
Final
    Grassland-Jones 11
Dirt Divas (West 10US) 6
 
Sunday, May 19, 2013 @ 1:30pm
Final
    Grassland-Summers 5
Gators (Crowder 8U) 20
 
Sunday, May 19, 2013 @ 1:00pm
Final
Tigers (Raiford 8U) 12
    Brentwood Martin 23
 
Saturday, May 18, 2013 @ 4:00pm
Final
    Grassland-Barnett 1
Tornadoes (Adair 12UF) 14
 
Saturday, May 18, 2013 @ 2:30pm
Final
Fusion (Miller 10U-A) 10
    Grassland Harris 3
 
Saturday, May 18, 2013 @ 12:30pm
Final
    Brentwood Thompson 16
Tigers (Raiford 8U) 4
 
Saturday, May 18, 2013 @ 11:00am
Final
    Brentwood Martin 12
FireStorm (Rigdon 8U) 13
 
Saturday, May 18, 2013 @ 9:00am
Final
    Grassland-Beasley 12
Blue Wildcats (Bolden 6U) 15
 
Saturday, May 18, 2013 @ 9:00am
Final
SuperSonics (Thorne 10UF) 13
    Franklin Atamaniuk 2
 
Thursday, May 16, 2013 @ 7:30pm
Final
    Nolensville Chilvers 2
Fusion (Miller 10U-A) 11
 
Thursday, May 16, 2013 @ 7:30pm
Final
    Nolensville-Hoop 6
Gators (Crowder 8U) 17
 
Thursday, May 16, 2013 @ 7:30pm
Final
    Brentwood Carpenter 5
SWA Pride 11
 
Thursday, May 16, 2013 @ 7:30pm
Final
    Brentwood Holladay 12
Dynamite (Richards 10U-A) 1
 
Thursday, May 16, 2013 @ 6:30pm
Final
    Brentwood McKnight 7
Sluggers (Gordon 6U) 15
 
Thursday, May 16, 2013 @ 6:00pm
Final
    Fairview 3
SuperSonics (Thorne 10UF) 12
 
Thursday, May 16, 2013 @ 6:00pm
Final
    Fairview 6
Rampage (Kendall 16U) 12
 
Wednesday, May 15, 2013 @ 6:00pm
Final
SWA Pride 4
    Bethesda Brown 9
 
Tuesday, May 14, 2013 @ 7:00pm
Final
    Bethesda-Montgomery 11
Diamond Divas (Cook 8U) 15
 
Tuesday, May 14, 2013 @ 7:00pm
Final
    Franklin-Cochan 16
Gators (Crowder 8U) 9
 
Tuesday, May 14, 2013 @ 7:00pm
Final
    Franklin-Juelfs 7
FireStorm (Rigdon 8U) 19
 
Tuesday, May 14, 2013 @ 6:00pm
Final
    Brentwood Saliba 6
Sluggers (Gordon 6U) 15
 
Tuesday, May 14, 2013 @ 6:00pm
Final
    Grassland-Jones 16
Tigers (Raiford 8U) 5
 
Tuesday, May 14, 2013 @ 6:00pm
Final
    Brentwood McKnight 12
Pink Ladies (Wheeler 6U) 5
 
Tuesday, May 14, 2013 @ 6:00pm
Final
    Nolensville-Armstrong 15
Blue Wildcats (Bolden 6U) 4
 
Monday, May 13, 2013 @ 7:30pm
Final
    Brentwood Hohman 13
Dirt Divas (West 10US) 8
 
Monday, May 13, 2013 @ 7:30pm
Final
SWAG (Tohal 12UF) 8
    Brentwood Holladay 5
 
Monday, May 13, 2013 @ 6:00pm
Final
    Bethesda-Montgomery 24
Tigers (Raiford 8U) 11
 
Monday, May 13, 2013 @ 6:00pm
Final
    Franklin-Santiago 2
Rampage (Kendall 16U) 10
 
Monday, May 13, 2013 @ 6:00pm
Final
    Brentwood Robinette 6
Tornadoes (Adair 12UF) 15
 
Saturday, May 11, 2013 @ 3:00pm
Final
Dynamite (Richards 10U-A) 10
    Grassland Harris 12
 
Saturday, May 11, 2013 @ 2:00pm
Final
SWAG (Tohal 12UF) 5
    Bethesda-Watkins 11
 
Saturday, May 11, 2013 @ 11:00am
Final
    Brentwood Martin 14
Gators (Crowder 8U) 14
 
Saturday, May 11, 2013 @ 10:30am
Final
Tornadoes (Adair 12UF) 15
    EWA-Page 1
 
Saturday, May 11, 2013 @ 10:00am
Final
    EWA-Shanks 11
Blue Wildcats (Bolden 6U) 13
 
Saturday, May 11, 2013 @ 9:00am
Final
SWA Pride 8
    Franklin Atamaniuk 6
 
Saturday, May 11, 2013 @ 9:00am
Final
    EWA Pace 10
Fusion (Miller 10U-A) 7
 
Saturday, May 11, 2013 @ 9:00am
Final
SuperSonics (Thorne 10UF) 7
    College Grove 0
 
Saturday, May 11, 2013 @ 9:00am
Final
    EWA-Condo 15
Pink Ladies (Wheeler 6U) 7
 
Thursday, May 9, 2013 @ 7:30pm
Final
    Grassland Harris 6
SuperSonics (Thorne 10UF) 8
 
Thursday, May 9, 2013 @ 7:30pm
Final
    Fairview 3
Fusion (Miller 10U-A) 15
 
Thursday, May 9, 2013 @ 6:00pm
Final
    Nolensville Chilvers 2
SWA Pride 12
 
Thursday, May 9, 2013 @ 6:00pm
Final
    Brentwood Carpenter 4
Dynamite (Richards 10U-A) 15
 
Wednesday, May 8, 2013 @ 6:00pm
Final
Dynamite (Richards 10U-A) 10
    EWA Pace 14
 
Wednesday, May 8, 2013 @ 6:00pm
Final
    College Grove 7
SWA Pride 2
 
Wednesday, May 8, 2013 @ 6:00pm
Final
    Bethesda Shearer 3
Fusion (Miller 10U-A) 5
 
Wednesday, May 8, 2013 @ 6:00pm
Final
    Bethesda Brown 0
SuperSonics (Thorne 10UF) 7
 
Tuesday, May 7, 2013 @ 7:00pm
Final
FireStorm (Rigdon 8U) 13
Diamond Divas (Cook 8U) 20
 
Tuesday, May 7, 2013 @ 7:00pm
Final
Tigers (Raiford 8U) 3
    Franklin-Cochs 19
 
Tuesday, May 7, 2013 @ 7:00pm
Final
Gators (Crowder 8U) 11
    Franklin-Juelfs 12
 
Tuesday, May 7, 2013 @ 6:00pm
Final
    Brentwood McKnight 10
Blue Wildcats (Bolden 6U) 12
 
Tuesday, May 7, 2013 @ 6:00pm
Final
    Brentwood Saliba 15
Pink Ladies (Wheeler 6U) 10
 
Monday, May 6, 2013 @ 7:30pm
Final
Dirt Divas (West 10US) 1
    Grassland-Cook 8
 
Monday, May 6, 2013 @ 6:00pm
Final
Rampage (Kendall 16U) 8
    Fairview 2
 
Thursday, May 2, 2013 @ 7:30pm
Final
    Franklin Atamaniuk 0
Fusion (Miller 10U-A) 8
 
Thursday, May 2, 2013 @ 7:30pm
Final
SuperSonics (Thorne 10UF) 13
    EWA Pace 10
 
Thursday, May 2, 2013 @ 7:30pm
Final
    Grassland Harris 6
SWA Pride 12
 
Thursday, May 2, 2013 @ 6:00pm
Final
    Fairview 11
Dynamite (Richards 10U-A) 10
 
Tuesday, April 23, 2013 @ 7:00pm
Final
    Nolensville-Hoop 9
Tigers (Raiford 8U) 4
 
Tuesday, April 23, 2013 @ 7:00pm
Final
    Nolensville-Guthrie 25
Gators (Crowder 8U) 12
 
Tuesday, April 23, 2013 @ 7:00pm
Final
    EWA-Granzow 22
FireStorm (Rigdon 8U) 13
 
Tuesday, April 23, 2013 @ 7:00pm
Final
    EWA-Hastings 16
Diamond Divas (Cook 8U) 11
 
Tuesday, April 23, 2013 @ 6:00pm
Final
Pink Ladies (Wheeler 6U) 0
    Bethesda-Lay 7
 
Tuesday, April 23, 2013 @ 6:00pm
Final
Blue Wildcats (Bolden 6U) 12
    Bethesda Thompson 15
 
Tuesday, April 23, 2013 @ 6:00pm
Final
Sluggers (Gordon 6U) 12
    Bethesda-Groenwoud 15
 
Monday, April 22, 2013 @ 7:30pm
Final
Rampage (Kendall 16U) 1
    EWA-Hastings 6
 
Monday, April 22, 2013 @ 6:00pm
Final
SWAG (Tohal 12UF) 8
    Grassland-Barnett 2
 
Monday, April 22, 2013 @ 6:00pm
Final
    EWA-Hastings 9
Rampage (Kendall 16U) 1
 
Monday, April 22, 2013 @ 6:00pm
Final
    Brentwood Holladay 0
Tornadoes (Adair 12UF) 7
 
Saturday, April 20, 2013 @ 3:30pm
Final
Fusion (Miller 10U-A) 8
    Brentwood Carroll 2
 
Saturday, April 20, 2013 @ 11:30am
Final
Diamond Divas (Cook 8U) 14
    Franklin-Juelfs 9
 
Saturday, April 20, 2013 @ 11:30am
Final
Dynamite (Richards 10U-A) 15
    Bethesda Brown 5
 
Saturday, April 20, 2013 @ 11:30am
Final
Tigers (Raiford 8U) 0
    Grassland-Gardner 13
 
Saturday, April 20, 2013 @ 10:30am
Final
SuperSonics (Thorne 10UF) 6
SWA Pride 6
 
Saturday, April 20, 2013 @ 10:30am
Final
Dirt Divas (West 10US) 0
    Franklin-Brennan 4
 
Saturday, April 20, 2013 @ 10:00am
Final
FireStorm (Rigdon 8U) 4
    Franklin-Cochs 7
 
Saturday, April 20, 2013 @ 10:00am
Final
    Brentwood Saliba 7
Blue Wildcats (Bolden 6U) 0
 
Saturday, April 20, 2013 @ 9:00am
Final
Gators (Crowder 8U) 11
    Grassland-Jones 11
 
Saturday, April 20, 2013 @ 9:00am
Final
    Bethesda-Watkins 0
Tornadoes (Adair 12UF) 13
 
Saturday, April 20, 2013 @ 9:00am
Final
Sluggers (Gordon 6U) 11
Pink Ladies (Wheeler 6U) 5
 
Thursday, April 18, 2013 @ 7:30pm
Final
    Franklin Atamaniuk 15
Dynamite (Richards 10U-A) 9
 
Thursday, April 18, 2013 @ 7:30pm
Final
SWA Pride 6
    EWA Pace 7
 
Thursday, April 18, 2013 @ 7:30pm
Final
    College Grove 5
Fusion (Miller 10U-A) 8
 
Thursday, April 18, 2013 @ 7:30pm
Final
    Bethesda Shearer 12
SuperSonics (Thorne 10UF) 4
 
Thursday, April 18, 2013 @ 6:00pm
Final
    GAA Beasley 0
Sluggers (Gordon 6U) 1
 
Wednesday, April 17, 2013 @ 7:30pm
Final
    College Grove 13
Dynamite (Richards 10U-A) 3
 
Wednesday, April 17, 2013 @ 7:30pm
Final
    Bethesda Shearer 14
SWA Pride 3
 
Wednesday, April 17, 2013 @ 7:30pm
Final
    Bethesda Brown 3
Fusion (Miller 10U-A) 12
 
Wednesday, April 17, 2013 @ 7:30pm
Final
    Brentwood Carroll 2
SuperSonics (Thorne 10UF) 13
 
Tuesday, April 16, 2013 @ 7:00pm
Final
    Franklin- Juelfs 19
Tigers (Raiford 8U) 13
 
Tuesday, April 16, 2013 @ 7:00pm
Final
    Bethesda-Montgomery 8
FireStorm (Rigdon 8U) 7
 
Tuesday, April 16, 2013 @ 7:00pm
Final
Diamond Divas (Cook 8U) 16
Gators (Crowder 8U) 22
 
Tuesday, April 16, 2013 @ 6:00pm
Final
Pink Ladies (Wheeler 6U) 4
    Bethesda-Groenwoud 14
 
Tuesday, April 16, 2013 @ 6:00pm
Final
    Franklin-Johnson 1
Sluggers (Gordon 6U) 12
 
Tuesday, April 16, 2013 @ 6:00pm
Final
Blue Wildcats (Bolden 6U) 6
    Bethesda-Lay 7
 
Monday, April 15, 2013 @ 7:30pm
Final
Tornadoes (Adair 12UF) 12
    Franklin-Bohn 3
 
Monday, April 15, 2013 @ 7:30pm
Final
    Franklin-Manning 10
Rampage (Kendall 16U) 2
 
Monday, April 15, 2013 @ 7:30pm
Final
    Brentwood Hohman 6
Dirt Divas (West 10US) 4
 
Monday, April 15, 2013 @ 7:30pm
Final
SWAG (Tohal 12UF) 12
    Grassland-Barnett 1
 
Monday, April 15, 2013 @ 6:00pm
Final
Rampage (Kendall 16U) 6
    Franklin-Manning 4
 
Saturday, April 13, 2013 @ 12:00pm
Final
SuperSonics (Thorne 10UF) 9
Dynamite (Richards 10U-A) 10
 
Saturday, April 13, 2013 @ 11:30am
Final
Gators (Crowder 8U) 10
FireStorm (Rigdon 8U) 10
 
Saturday, April 13, 2013 @ 10:30am
Final
Dirt Divas (West 10US) 2
    Franklin-Brennan 10
 
Saturday, April 13, 2013 @ 10:30am
Final
Tornadoes (Adair 12UF) 4
SWAG (Tohal 12UF) 0
 
Saturday, April 13, 2013 @ 10:00am
Final
Tigers (Raiford 8U) 10
Diamond Divas (Cook 8U) 18
 
Saturday, April 13, 2013 @ 9:00am
Final
Sluggers (Gordon 6U) 20
    Bethesda- Thompsons 1
 
Saturday, April 13, 2013 @ 9:00am
Final
Pink Ladies (Wheeler 6U) 9
Blue Wildcats (Bolden 6U) 8
 
Saturday, April 13, 2013 @ 9:00am
Final
Fusion (Miller 10U-A) 6
SWA Pride 7
 
Wednesday, April 10, 2013 @ 7:30pm
Final
Rampage (Kendall 16U) 15
    Fairview 4
 
Wednesday, April 10, 2013 @ 7:30pm
Final
Dirt Divas (West 10US) 5
    Grassland-Cooper 13
 
Wednesday, April 10, 2013 @ 7:30pm
Final
    Brentwood Holladay 3
Tornadoes (Adair 12UF) 7
 
Wednesday, April 10, 2013 @ 6:00pm
Final
    Fairview 2
Rampage (Kendall 16U) 10
 
Wednesday, April 10, 2013 @ 6:00pm
Final
    Brentwood Robinette 3
SWAG (Tohal 12UF) 14
 
Tuesday, April 9, 2013 @ 7:00pm
Final
Diamond Divas (Cook 8U) 17
    Grassland-Summers 14
 
Tuesday, April 9, 2013 @ 7:00pm
Final
    Bethesda-Montgomery 14
Gators (Crowder 8U) 13
 
Tuesday, April 9, 2013 @ 7:00pm
Final
FireStorm (Rigdon 8U) 21
Tigers (Raiford 8U) 9
 
Tuesday, April 9, 2013 @ 6:00pm
Final
    Franklin-Newman 12
Sluggers (Gordon 6U) 13
 
Tuesday, April 9, 2013 @ 6:00pm
Final
Blue Wildcats (Bolden 6U) 15
    Bethesda-Groenwoud 14
 
Tuesday, April 9, 2013 @ 6:00pm
Final
    Franklin-Johnson 10
Pink Ladies (Wheeler 6U) 11
 
Monday, April 8, 2013 @ 7:30pm
Final
SWAG (Tohal 12UF) 16
    Franklin-Grumbles 5
 
Monday, April 8, 2013 @ 7:30pm
Final
    Grassland-Koehler 14
Rampage (Kendall 16U) 7
 
Monday, April 8, 2013 @ 7:30pm
Final
Dirt Divas (West 10US) 1
    Grassland-Cook 12
 
Monday, April 8, 2013 @ 6:00pm
Final
Rampage (Kendall 16U) 9
    Grassland-Koehler 10
 
Monday, April 8, 2013 @ 6:00pm
Final
    Brentwood Robinette 0
Tornadoes (Adair 12UF) 7
 
Saturday, April 6, 2013 @ 1:00pm
Final
    Franklin-Grumbles 1
Tornadoes (Adair 12UF) 7
 
Saturday, April 6, 2013 @ 1:00pm
Final
SuperSonics (Thorne 10UF) 11
    Brentwood Holladay 12
 
Saturday, April 6, 2013 @ 11:30am
Final
    Grassland-Gardner 9
Gators (Crowder 8U) 7
 
Saturday, April 6, 2013 @ 11:30am
Final
    Franklin-Cochan 14
Diamond Divas (Cook 8U) 6
 
Saturday, April 6, 2013 @ 10:30am
Final
    Franklin-Bohn 2
SWAG (Tohal 12UF) 14
 
Saturday, April 6, 2013 @ 10:00am
Final
    Franklin-Vinson 9
Dirt Divas (West 10US) 10
 
Saturday, April 6, 2013 @ 10:00am
Final
    Grassland-Summers 7
Tigers (Raiford 8U) 1
 
Saturday, April 6, 2013 @ 10:00am
Final
    Grassland-Jones 0
FireStorm (Rigdon 8U) 6
 
Saturday, April 6, 2013 @ 9:00am
Final
    Grassland-Beasley 5
Sluggers (Gordon 6U) 20
 
Saturday, April 6, 2013 @ 9:00am
Final
    Franklin-Johnson 4
Blue Wildcats (Bolden 6U) 5
 
Saturday, April 6, 2013 @ 9:00am
Final
SWA Pride 13
Dynamite (Richards 10U-A) 0
 
Saturday, April 6, 2013 @ 9:00am
Final
    Franklin-Newman 15
Pink Ladies (Wheeler 6U) 5
 
Tuesday, April 2, 2013 @ 7:00pm
Final
Tigers (Raiford 8U) 14
Gators (Crowder 8U) 11
 
Tuesday, April 2, 2013 @ 7:00pm
Final
    Grassland-Summers 7
FireStorm (Rigdon 8U) 12
 
Tuesday, April 2, 2013 @ 7:00pm
Final
    Grassland-Gardner 14
Diamond Divas (Cook 8U) 8
 
Tuesday, April 2, 2013 @ 6:00pm
Final
    Grassland-Beasley 8
Pink Ladies (Wheeler 6U) 10
 
Tuesday, April 2, 2013 @ 6:00pm
Final
    EWA-Shanks 4
Sluggers (Gordon 6U) 12
 
Tuesday, April 2, 2013 @ 6:00pm
Final
    Franklin-Newman 10
Blue Wildcats (Bolden 6U) 7
 
Saturday, March 23, 2013 @ 10:30am
Final
    Brentwood - Talley 7
SWA Pride 7